Ticaret Bakanlığı İş Başvurusu

Ticaret Bakanlığı iş başvurusu ve memur alımı. Ticaret Bakanlığı personel alımı için insan kaynakları sayfasından bilgi alabilir ve duyuruları takip edebilirsiniz.


Ticaret Bakanlığı Hakkında Bilgi

Ticaret Bakanlığı, 2011 tarihinde kurulmuş olup Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı’na bağlı olarak faaliyet göstermektedir.

Ticaret Bakanlığı görevleri içerisinde iç ve dış ticaret hizmetlerine ilişkin olarak ana hedeflerin ve politikaların belirlenmesinde destek olmak, belirlenmiş olan dış ticaret politikasını geliştirmek hedefiyle faaliyetlerde bulunmak. Ülkemizde gerçekleşen ekonomik faaliyetlerin dış ticarete dönük gerçekleşmesi için yardımcı olmak ve gerekli olan tedbirleri alarak, uygulamaya geçirmek. Türkiye’nin ekonomik istikrarını sağlamak için, iç ve dış ticareti kontrol etmek ve bu ticaretleri ülke yararına yapılması için çalışmalarda bulunmak gibi daha bir çok görevi bulunmaktadır.

Ticaret Bakanlığı Personel Alımı

Ticaret Bakanlığı personel alımı için buraya tıklayınız. Ticaret Bakanlığı insan kaynakları sayfasından personel alımı hakkında bilgi alabilirsiniz.

Ticaret Bakanlığı, bünyesine dönem dönem personel alımı da yapmaktadır. Ticaret Bakanlığı insan kaynakları sayfasında, Ticaret Bakanlığı İş İmkanları, Geçmiş Dönemlere Ait Yazılı Sınav Soruları, Uzmanlık Tezi Yazım ve İnceleme Yönergesi, Ticaret Bakanlığında Staj İmkanı, Ücret ve Diğer Maddi Olanaklar şeklinde alt başlıklar bulunmaktadır. Üst kısımda verdiğimiz linkler üzerinden Ticaret Bakanlığı insan kaynakları ve kariyer sayfasına girerek bu başlıkları inceleyebilirsiniz.

Ticaret Bakanlığı İş Başvurusu

Ticaret Bakanlığı iş başvurusu için buraya tıklayınız. Ticaret Bakanlığı Duyurular sayfasında yer alan iş ilanlarını takip ederek, size uygun olan pozisyona iş başvurusu yapabilirsiniz.

Ticaret Bakanlığı Memur Alımı

Ticaret Bakanlığı memur alımı için buraya tıklayınız. Ticaret Bakanlığı bünyesine dönem dönem memur alımı yapmaktadır. Devlet kurumlarına memur ve personel alımları KPSS sınavlarıyla alınmaktadır. Yine bazı üniversitelerden belli başlı bölümlerden mezun olan adaylarda başvuru yapabilmektedir. Ticaret Bakanlığı duyurular sayfasını takip ederek, açılan iş ilanlarının şartlarını inceleyebilirsiniz.

Ticaret Bakanlığı İletişim Bilgileri

Ticaret Bakanlığı Adres: Söğütözü Mah. 2176. Sk. No:63 06530 Çankaya / ANKARA
Ticaret Bakanlığı Telefon Numarası: +90 312 204 75 00
Ticaret Bakanlığı Web Sitesi: https://ticaret.gov.tr/

Yorum yapın