Fabrika İş İlanları

Siemens İş Başvurusu

Siemens iş başvurusu için Siemens insan kaynakları sayfasından online iş başvuru formunu doldurabilirsiniz. Gebze Siemens Fabrikası iş başvurusu ve personel alımı hakkında bilgiler.

Siemens Hakkında Bilgi

Siemens AG, 1847 yılında Berlin, Prusya’da kurulmuştur. Siemens şirket yönetimi Almanya’nın Berlin ve Münih şehirlerinde bulunmaktadır.

Siemens AG, 3 farklı sektörde faaliyetlerini sürdürmektedir. Bu sektörler, endüstri, enerji ve sağlık sektörleridir. 190 üzerinde ülkede faaliyetlerini son hızla sürdüren Siemens, 500.000’e yakın çalışanıyla dünyanın en büyük şirketleri arasına girmiştir. Siemens hisseleri, Frankfurt ve New York borsalarında işlem görmektedir. 2006 yılında alınan bir veriye göre satışları yıllık 90 milyar euroya kadar ulaşmıştır.

Siemens, 1950 yıllarından beri Türkiye ile de ortak faaliyetler yürütmüştür. Osmanlı Döneminde, telgraf sistemi Siemens ile anlaşılarak hayata geçirilmiştir. İstanbul Telgraf Merkezi, Siemens’in Türkiye’de ki ilk projesi olmuştur. 1881 yılında ise telefon hatlarını döşemeye başlayan Siemens, İstanbul işgal altında olduğunda bile hat inşasını sürdürmüştür.

1958 yılında, Siemens ve Koç ortaklığı ile Simko isimli şirket kurulmuştur. Böylece Siemens, Türkiye’de ilk şirketini kurmuş oldu. İstanbul ilimizin Kartal semtinde üretime başlayan Simko fabrikası, zamanla büyüyerek ülkemizin endüstriyel konuda büyümesine katkıda bulunmuştur.

1964 yılında, Mudanya’da Türk Siemens Kablo Fabrikası kurulmuştur. Simko’nun ardından kurulan ikinci büyük yatırım olmuştur. Bu kablo şirketinde üretilen ürünler, otomotiv, enerji ve telekomünikasyon sektörlerine pazarlanmıştır. 1999 senesinde bu şirket, üç farklı şirkete dönüşmüştür. Enerji kabloları üreten şirket tüm dünyaya ihraç edilmiştir. Ülkemizde üretilen yalıtımlı bakır kablolar ise Pirelli’ye devredilmiştir.

1980 yılından sonra Siemens, Türkiye’de pek çok faaliyette bulundu ve yeni yatırımlar yaptı. 1992 senesinde Siemens Ev Aletleri A.Ş. kuruldu. 1995 senesinde PEG Profilo’nun %66’lık kısmını alan Siemens, şirketin ismini BSH Ev Aletleri şeklinde değiştirdi. 2011 tarihinde ise Koç Grubu ile ortak açtığı Simko’nun tüm hisseleri Siemens’e geçmiştir ve ismi de Siemens San. Ve Tic. A.Ş. şeklinde değişmiştir.

Siemens İş Başvurusu

Siemens iş başvurusu için buraya tıklayınız. Siemens online iş başvuru formunu doldurarak cv bilgilerinizi firma insan kaynaklarına gönderebilirsiniz.

Siemens İş İlanları

Siemens iş ilanları için buraya tıklayınız. Siemens Linkedin sayfasında firmanın güncel iş ilanları bulunmaktadır. Dilerseniz Linkedin üzerinden de online iş başvurusu yapabilirsiniz.

Siemens Gebze, Aliağa, Kartal Fabrikası İş Başvurusu

Siemens Gebze, Aliağa, Kartal fabrikalarında personel ve işçi alımı yapmakta olan bir şirkettir. Başvuruları üst kısımda verdiğimiz link üzerinden yapabilirsiniz.

Siemens İletişim Bilgileri

Siemens Adres: Orhantepe, Çınar Cd. 33/D, 34865 Kartal İstanbul
Siemens Telefon Numarası: (0216) 459 18 36
Siemens Web Sitesi: https://new.siemens.com/tr/tr.html

 

Güncel iş ilanları için tıklayınız.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu