Kamu İş İlanlarıSavunma Sanayi İş İlanlarıTeknoloji İş İlanları

Havelsan İş Başvurusu

Havelsan iş başvurusu yapmak için online iş başvuru formunu doldurabilirsiniz. Havelsan iş ilanları ve personel alımı hakkında bilgiler.

Havelsan Hakkında Bilgi

HAVELSAN, Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı’nın bir şirketi olarak 1982 yılında kurulmuştur.

Türkiye’nin en büyük teknoloji firmalarından biri olarak kabul edilen HAVELSAN; deneyimi, uzman çalışanları, ileri teknolojiye dayalı yazılım yoğun özgün çözüm ve ürünleriyle uluslararası pazarda lider bir markadır.

HAVELSAN; bünyesinde geliştirilen yüksek teknoloji ve yazılımların yanı sıra savunma, güvenlik ve bilişim sektörlerinde teknoloji üreten ve iş ekosisteminde yer alan firmaların çözüm ve ürünlerini de bir araya getirerek müşterilerine anahtar teslim çözümler sunan bir şirkettir.

Yazılım yoğun sistemler konusunda faaliyet gösteren HAVELSAN;

 • Komuta Kontrol ve Savunma Teknolojileri
 • Simülasyon, Otonom ve Platform Yönetim Teknolojileri
 • Bilgi ve İletişim Teknolojileri

alanlarında özgün ürün ve sistemlerden oluşan çözümlerini Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK), kamu kurum ve kuruluşlarının, özel sektörün ve uluslararası müşterilerinin hizmetine sunmaktadır.

Havelsan İşe Alım Kriterleri

Lisans ve/veya Üstü Mezunu Adaylar İçin İşe Alım Kriterleri

 • En az 3 (üç) yıllık benzer iş deneyimine sahip olan adaylardan; Teknik Uzmanlık Sınav sonucu istenmez, Teknik Mülakat sonucu başarı puanı esas alınır.
 • En az 3 (üç) yıllık benzer iş deneyimine sahip olmayan adaylar için aşağıdaki kriterlerden birini sağlamış olmak esas alınır.

             – Mezuniyet Notu + (10000 / Üniversiteye Giriş Sırası) + Ek Puan ≥ 3.00 ise Teknik Uzmanlık Sınavı sonucu istenmez. Teknik Mülakat sonucu başarı puanı esas alınır.

 – Mezuniyet Notu + (10000 / Üniversiteye Giriş Sırası) + Ek Puan <3.00 ise Teknik Uzmanlık Sınav sonucu (yukarıda verilen tabloda yer alan kriterlere uygun olacak şekilde) istenir ve Teknik Mülakat sonucu ile birlikte değerlendirilir.

 • Adaylara aşağıdaki ek puan kriterlerini sağlamaları halinde ek puan verilebilir.

              – Yüksek Lisans mezuniyeti, Lisans not ortalamasına 0,2 ek puan olarak eklenecektir

              – KPSS ≥ 75 (Teknik bölümler için KPSSP1, İdari Bölümler için KPSSP3, Ön Lisans Mezunları KPSS93) sağlayanlar için not ortalamasına 0,1 ek puan olarak eklenecektir

Doktora Mezunu Adaylar İçin İşe Alım Kriterleri

  • Doktora derecesine sahip adaylardan Teknik Uzmanlık Sınav sonucu istenmez, Teknik Mülakat sonucu başarı puanı esas alınır.

Ön Lisans Mezunları Adaylar İçin İşe Alım Kriterleri

 • En az 3 (üç) yıllık benzer iş deneyimine sahip olan adaylardan; Teknik Uzmanlık Sınav sonucu istenmez, Teknik Mülakat sonucu başarı puanı esas alınır.
 • En az 3 (üç) yıllık benzer iş deneyimine sahip olmayan adaylardan; HAVELSAN Sınavı sonucu (yukarıda verilen tabloda yer alan kriterlere uygun olacak şekilde) istenir ve Teknik Mülakat sonucu başarı puanı ile birlikte değerlendirilir.

Aday Mühendisler / Aday Uzmanlar için İşe Alım Kriterleri

 • Genel Not Ortalaması + (10000 / Üniversiteye Giriş Sırası) ≥ 3.00 ise Teknik Uzmanlık Sınavı sonucu istenmez. Teknik Mülakat sonucu başarı puanı esas alınır.
 • Genel Not Ortalaması + (10000 / Üniversiteye Giriş Sırası) < 3.00 ise Teknik Uzmanlık Sınav sonucu (yukarıda verilen tabloda yer alan kriterlere uygun olacak şekilde) istenir ve Teknik Mülakat sonucu ile birlikte değerlendirilir.

Yabancı Dil Sınavları:

Yabancı dil bilgisi iş tanımı kapsamında gerekli değilse, adaylardan yabancı dil sınav sonuç belgesi istenmez.

Yabancı dil bilgisi iş tanımı kapsamında gerekli ise;

 • Lisans, yüksek lisans ya da doktora öğrenimlerinden en az birinin tüm derslerinde yabancı dilde öğretim veren bölümlerinden mezun olan adaylardan yabancı dil sınav sonuç belgesi istenmez.
 • Yabancı Dil Sınav sonucu (yukarıda verilen tabloda yer alan kriterlere uygun olacak şekilde) istenir.

Havelsan İş Başvurusu

Havelsan iş başvurusu için buraya tıklayınız. Havelsan iş başvuru formunu doldurarak cv dosyanızı Havelsan insan kaynakları departmanına gönderebilirsiniz.

Havelsan İş İlanları

Havelsan iş ilanları için buraya tıklayınız. Üst kısımda verdiğimiz linkten iş başvuru formunu doldurabilirsiniz. Bu link üzerinden ise Havelsan iş ilanlarını Linkedin üzerinde listeleyebilir ve açık iş pozisyonlarına iş başvurusu yapabilirsiniz.

Havelsan İletişim Bilgileri

Havelsan Adres: Mustafa Kemal Mahallesi Şehit Öğretmen Şenay Aybüke Yalçın Cad. No:39 P.K. : 06510 Çankaya/Ankara

Havelsan Telefon Numarası: 0312 688 88 88

Havelsan Web Sitesi:  https://www.havelsan.com.tr/

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu